Kayseri’de Girişimcilik Semineri

RET’in Kayseri’de düzenlediği “Girişimcilik Semineri”ne hem yerli hem de mülteci topluluklardan 32 kişi katıldı.

Ankara Birleşik Krallık Büyükelçiliği (@UKinTurkiye) tarafından fonlanan; RET International tarafından yürütülen “Suriyeli Olmayan Mülteciler ve Savunmasız Ev Sahibi Topluluklar Arasında Dayanıklılığı Artırmak için Çok Sektörlü Yaklaşım Projesi” Kayseri’de yaşayan kadınların güçlenmesini ve sosyal uyumun desteklenmesini amaçlamaktadır.

RET’in “Kayseri Hayatım Toplum Merkezi” bünyesinde 2 farklı mesleki ve teknik atölyesi bulunmakta: biri dikiş nakış, ikincisi ise gıda üretimi üzerine. Tekstil atölyesine katılım sağlayan kadınlar gerekli mesleki ve teknik eğitimlerin ardından atölyede çalışmaya ve üretimlerine devam etmektedir.  yapmaya başlad

Gıda üretim atölyesi katılımcılarına, profesyonel gıda üretimi eğitimlerinin yanı sıra, hijyen, sanitasyon, iş sağlığı, güvenlik ve ekipman kullanımı konularında teknik eğitimler sağlandı. Her iki atölyede üretilen ürünler Leap Natural’ın Instagram hesabında ve websitesinde (www.leapnatural.com) online olarak satışa sunulmaktadır.

Bu süreçte mesleki ve teknik eğitimler büyük önem arz ediyor olsa da, katılımcılara farklı konu ve uzmanlık alanlarında destekleyici eğitimler de sağlanmaktadır.

RET, Kayseri’deki kadınların pazarlama, girişimcilik, iş planı geliştirme, marka ve marka bilinci, iş modelleri, kooperatifler ve dernekler, fiyatlandırma, müşteri ilişkileri ve kapsayıcı iş ortamı alanlarda desteklenmeleri adına “Girişimcilik Semineri” düzenledi.

Entrepreneurship Seminar in Kayseri

In the “Food Production Atelier,” RET provided technical and vocational training on food production, hygiene, sanitation, occupational health, safety and equipment use, etc. The participating women currently produce dumplings, including vegan dumplings. The products are being sold to the local and national markets in Turkiye under the Leap Natural brand.

Besides improving women’s technical skills in Kayseri, RET is also supporting women from the refugees and local communities in Kayseri with soft skills training such as #marketing, #entrepreneurship, #BusinessPlanDevelopment, #Brand and #BrandAwareness, #Cooperatives, and #Associations, pricing, #CustomerRelationship, and #InclusiveWorkEnvironment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: