Leap Natural’dan Yeni Bir İşbirliği Daha

Kadınların Sosyo-Ekonomik Güçlenmesi Programı kapsamında, LEAP Kadın Kooperatifi ve Leap Natural markası kurulduğu günden bu yana binlerce insana ulaşmış; sınırları Türkiye’yi aşmış bulunmaktadır.

Bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası marka ile işbirliği geliştiren Leap Natural, Yayla Agro Gıda ile yeni bir işbirliğine daha imza attı.

Yayla Agro Gıda, 25. kuruluş yıl dönümüne yönelik başlattığı “Üreten Kadına Destek” Projesi ile kadınların sürdürülebilir gelir elde edebilmelerine katkıda bulunmayı ve de kurdukları işletmelerin sürdürülebilirliğine destek olmayı amaçlamaktadır. Bu proje aracılığıyla kurulan işbirliği ile Leap Natural’in Mardin atölyesinde üretilen el emeği Amerikan Servisler, Yayla Agro Gıda’nın müşterilerinin beğenisine sunulmaya başlandı.

Haber Galerisi

Another New Collaboration from Leap Natural

Within the Women’s Socio-Economic Empowerment Program framework, the LEAP Women’s Cooperative and the Leap Natural brand have reached thousands of people in Turkiye and worldwide with their natural products.

Leap Natural developed partnerships with numerous national and international cooperation and has recently signed a new collaboration with “Yayla Agro Gıda

Yayla Agro Gıda” aims to contribute to the sustainable income of women and to support the sustainability of the businesses they have established under the “Support to Productive Women” initiative. Through this partnership, handcrafted table mats produced in Leap Natural’s Mardin atelier will be supplied to Yayla Agro Gıda’s customers.

Post Gallery

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: