Mesleki Atölyelerimiz Faaliyette

RET International tarafından yürütülmekte olan ve  Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği (@UKinTurkiye) tarafından fonlanan Suriyeli Olmayan Mülteciler ve Savunmasız Ev Sahibi Topluluklar Arasında Dayanıklılığı Artırmak için Çok Sektörlü Yaklaşım (Multi-sectoral Approach for Fostering Resilience among non-Syrian Refugee and Vulnerable Host Communities) projesi kapsamında açılışı yapılan Kayseri Benim Hayatım Merkezi faaliyetlerine devam ediyor.

Kayseri’de yaşayan kadınların mesleki alanında uzmanlaşabileceği ve de sürdürülebilir gelir elde edebileceği Kayseri Benim Hayatım Merkezi Dikiş Nakış Atölyesi açıldı. Her yaştan Iraklı, Afgan, Suriyeli ve yerel halktan kadının katılım gösterdiği atölyede, tasarım tekstil ürünlerinin üretimine başlandı. Katılımcı kadınlar mesleki becerilerini geliştirirken; birlikte çalışma ve birlikte üretme becerilerini de geliştirmekte.

Merkezin mesleki eğitim atölyelerinin ikincisi olan gıda üretim atölyesinin kurulumu da Ağustos ayı itibariyle tamamlandı. Katılımcılara; hijyen ve sanitasyon, iş sağlığı, güvenliği ve ekipman kullanımı ve de gıda hijyeni gibi konularda profesyonel eğitimler sağlanmaktadır.

Kayseri My Life Community Center Vocational Ateliers are in Action!

A “Sewing and Embroidery Atelier” was opened in the center targeting Iraqi, Afghan, Syrian, and local women of different ages living in Kayseri. The production of designed textile products has already started where professional skills training has been provided to strengthen the women’s skills. The women are working together to earn a sustainable income.

A second vocational atelier for” Food Production” will be inaugurated end of August. RET will provide the participants professional training on hygiene and sanitation, occupational health, safety and equipment use, and food preparation and hygiene.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: