El Ele Vererek Hayata Tutunmak: Aya’nın Öyküsü

LEAP olarak kadınların güçlenebilmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çalışıyor; mesleki ve teknik beceriler kazanıp işgücü piyasasına katılabilmeleri için projeler üretiyoruz.

Bugün, kadınların sosyo-ekonomik açıdan güçlenmesi kapsamında RET ve LEAP işbirliği ile Kilis’te kurduğumuz “Doğal Oyuncak Bebek Yapım Atölyesi”nin katılımcılarından “Aya”ya kulak vereceğiz.

4 yıldır Kilis “Doğal Oyuncak Bebek Yapım Atölyesi”nde çalışan “Aya”nın bu yıl bir bebeği daha oldu. Bebeğini atölyedeki ​​​​​​​çalışma arkadaşlarının desteği ile birlikte büyüten “Aya”, şunları da ekledi:

“Bu yıl bir evladım daha oldu. Bir bakıcı tutma veya onu kreşe yazdırma imkanım yoktu. Ama buradaki arkadaşlarımla, “Hallederiz!” dedik. Bebeğim 3 aylıkken onu da yanıma alarak atölyeye döndüm. Çocuğumun ismi, “Sevilen” anlamına geliyor. Öyle de oldu. Bu atölyede 20 tane teyzesi oldu. Şimdi, atölyede bir sesiyle, minicik bir ağlaması ile herkes ayağa kalkıyor. Tüm arkadaşlarım çok yardımcı oluyor, bu sayede devam edebiliyorum.

Dönüp 2011’deki Eye’ye bakınca, onun eğitimine devam etmenin, hayallerini gerçekleştirmenin mümkün olmadığını düşünen bir kadın olduğunu görüyorum. Ancak 2022’deki Aya olarak “Ama mümkünmüş!” diyorum.”

Peer Support is Key:
“Aya’s” Story

En son yazılarımıza göz atın!
Check out the latest articles!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: